Ahşap Çatı

Ahşap, yüzyıllardır çatı inşa etmek için geleneksel malzeme seçimi olmuştur. Günümüzde ise geleneksel, çağdaş ve modern çatı stillerinin neredeyse hemen hepsi ahşaba uyum sağlayabilir. Ahşap hem eğimli hem de düz çatılar için kullanılabilir. Kolay tedarik edilmesi ve genellikle işlenmesinin kolay olması, onu popüler bir çatı kaplama malzemesi yapar.

Bilindiği üzere ahşap, çatı tasarımında ekonomik bir malzeme seçimidir ve mükemmel bir mukavemet/ağırlık oranı sunar. Sürdürülebilir bir şekilde tedarik edildiği zaman çevre dostu bir seçenek olabilir. Buna ek olarak biyolojik olarak parçalanabilir. Bir ahşap çatının iki temel bileşeni vardır. Bunlar kaplama ve destekleyici yapıdır.

Ahşap Çatıların Avantajları

Çatı sadece işlevsel amaçları yerine getirmekle kalmaz, aynı zamanda binaların tasarımını ve estetik çekiciliğini de destekler. İyi tasarlanmış bir çatı, binanın çekiciliği konusunda fark yaratabilir. Ahşap çok yönlü olduğundan ötürü, benzersiz tasarımlar yaratmak için kullanması kolay bir malzemedir. Ahşabın doğal yapısı, farklı şekillerde kalıplanabilir ve bu da ahşabı temel çatı tasarımları ve karmaşık tasarımlı binalar için ideal bir seçim haline getirir.

Ahşabın ısı yalıtım yetenekleri, onu diğer malzemelere göre daha popüler yapan başka bir özelliktir. Bir binayı sıcak tutmak ve enerji verimliliği elde etmek konusunda da ek bir fayda yaratır. Son olarak; çatı tasarımında ahşap malzeme tercih etmek inşaat maliyetini düşürmenin ideal bir yoludur.

Mevcut ahşap çatının yalıtımı veya ısı yalıtımı eksikliğinden dolayı ısı kaybı problemi yaşarsanız lütfen bizi hemen arayın, mevcut çatınızı kontrol edelim, yalıtım ve ısı korumanın en ekonomik yolunu size sağlayalım. Karar verilebilir ve biz uygularız. Unutmayın, yalıtımsız bir çatı, rahatsız edici evlerin ve paranın cebinizden çıkarılması anlamına gelir.

Ahşap çatı modellerinden en fazla kullanılan tür genel olarak eğilimli çatı modeli olarak bilinmektedir. Eğimli çatılar, binaya kar suyu ve yağmur suyunun birikmesini engellemektedir. Kar toplanmalarını da en aza indiren eğimli çatılar su sızdırmasını engelleyen bir yapıya sahiptir. Bu sayede çatılarda ki kar yükü de en aza indirilmiş olur.

Ahşap Çatı Hakkında Ayrıntılı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.