Akustik Kapı

Akustik kapı, ses geçirmeyen özelliği sayesinde ses yalıtımına sahip bir oda tasarlamak için gerekli malzemelerden birisidir. Genellikle kayıt odalarında ihtiyaç duyulan akustik kapı modelleri, aynı zamanda konferans ve toplantı odalarında da sıklıkla tercih edilmektedir. Bu nedenle akustik kapı modelleri ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız bu rehberimize göz atabilirsiniz.

Akustik kapı, arka ve ön yüzü akustik panellerle donatılmış kapılara verilen isimdir. Akustik kapılar, ses geçirmez özelliği sayesinde içerideki sesi dışarı aktarmaz. Aynı zamanda stüdyo kayıt odaları ve sinema salonları gibi yerler için ideal yalıtım özelliği sağlar.

Akustik Kapı Nedir?

Ses yalıtımı yapılması gereken her yerde akustik kapı modelleri kullanılabilir. Ancak bazı yerler, özel olarak akustik kapıya ihtiyaç duyabilir. Bu yerleri başlıca şunlardır;

 • Sinema salonu
 • Ses kayıt odası
 • Radyo ve televizyon stüdyoları
 • Kongre merkezleri
 • Tiyatro salonları

Yukarıdaki yerlere ek olarak, ofis odalarında da akustik kapı kullanılabilir. Bu sayede istenen sessizlik sağlanmış olunur.

Akustik Kapı Özellikleri Nelerdir?

Akustik kapı özellikleri, akustik kapı modellerine göre değişiklik göstermektedir. Ek olarak akustik kapının üretildiği malzeme de bu özelliklere etki edebilmektedir. Genel olarak akustik kapı özellikleri şunlardır;

 • Tek ya da çift kanat seçeneklerine sahiptir.
 • Her iki tarafı da yalıtımlı olabilir.
 • Kullanılacak yerin dekorasyonuna göre özel olarak tasarlanabilir.
 • Masif, çelik veya hasır gibi farklı malzemelerden üretilebilir.
 • Neopren köpükten taşyünü malzemesine kadar pek çok malzemeden üretilmektedir.
 • Fiyat olarak geniş bir seçenek sunmaktadır. Bu nedenle her bütçe için seçenek sunmaktadır.

Yukarıdaki özellikleri nedeniyle akustik kapı, geniş ve bir o kadar da çözüm odaklı alternatiflere sahiptir. Akustik kapı ürünleri dekorasyona özel olarak tasarlanabileceği gibi, hazır ölçü ve tasarım seçenekleriyle de satın alınabilir.

Akustik kapı fiyatları, kullanılan malzeme, kapı kanat sayısı ve daha pek çok parametreye göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle bütçenize uygun akustik kapı satın almak için iletişime geçebilir ve fiyat teklifi alabilirsiniz.

Akustik panel kapı, hem dekorasyon için, hem ses kalitesinin arttırılmasında, hem de kullanılacağı yer ve amaca uygun olarak mekanların çalışma kalitesini sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Akustik panel kapılar çok amaçlı olarak kullanılmaktadır.

Daha çok çağrı merkezleri, sinema salonları, konferans salonları, oteller, kamu binaları gibi alanlarda tercih edilmektedir. İç yada dış mekanlarda kullanılan akustik panel kapılar akustiği üst düzey seviyede tutarak yankı ve gürültünün sızmasını engeller.

Akustik Kapı Hakkında Ayrıntılı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.