Akustik Difüzör

Akustik difüzör, ortamdaki akustiği sağlayan yardımcı ürünlerden birisidir. Dekoratif görünümü ve işlevsel yapısı nedeniyle, küçük odalarda kullanımı idealdir. Özellikle de ses kayıt stüdyolarında sesin yankı yapmasını engelleyen akustik difüzör, diğer pek çok alanda da kullanılmaktadır. Akustik  difüzör, hem duvarda hem de tavanda kullanılabilecek ürünler arasındadır.

Akustik difüzör, ortamdaki sesi emme özelliği sayesinde akustik düzenleme işlevi sunmaktadır. Dağınık yapısı sayesinde, sesi absorbe eder ve yankı yapmasını engeller. Özellikle de tavanlarda ve duvarlardan çarpan sesin eko yapması, kayıt sırasında sorun yaratabilmektedir. Akustik difüzör bu amaç doğrultusunda kullanılmaktadır.

Akustik Difüzör Genel Özellikleri

Akustik difüzör, dağınık yapısı nedeniyle dikkat çeken bir üründür. Ürünün bu yapısı, sesin düz yüzeylere göre farklı şekillerde dağılmasını sağlar. Bu sayede sesin duvara çarparak yankı yapmasını engeller. Genellikle televizyon ya da diğer ses çıkışı bulunan cihazların yanında kullanılmasın nedeni de budur. Sesin yalnızca istenilen ortamda yayılmasını sağlar ve duvar ya da tavanlara çarparak odada salınmasını engeller.

Akustik difüzör paneller, işlevsel olduğu kadar şık görünümüyle de dikkat çekmektedir. Bu nedenle ikinci bir özellik olarak dekoratif olmasından bahsetmek de mümkündür. Akustik difüzör panel uygulamaları, oldukça basit olduğu için küçük odalarda rahatlıkla kullanılabilir. Temel kullanım amacı ise, kayıt sırasında sesin ortamda dağılmaması ve yankı yapmamasını sağlamaktır.

Ahşaptan üretilen akustik difüzör, pek çok ortamda rahatlıkla kullanılmaktadır. Bu mekanlar arasında;

  • Ses kayıt odası,
  • Reji odası,
  • Çağrı merkezi,
  • Tiyatro ve sinema salonu,
  • Bateri odası ve
  • Cafe gibi yerler bulunmaktadır.

Yukarıda yer alan yerler, akustik difüzörün sıklıkla tercih edildiği alanlardır. İstenilen renge boyanabilen akustik difüzör, dekoratif görünümü nedeniyle eğreti bir profil çizmemektedir. Özellikle de cafelerde, kendine has görünümü nedeniyle tercih edilmektedir.

Akustik difüzör satın almak isteyenler, ihtiyaca göre farklı akustik difüzör panel boyutlarından faydalanabilir. Elbette özel ihtiyaçlara göre farklı sayıda akustik difüzör panel temin edebilirsiniz. İsteğinize göre farklı sayıda akustik difüzör satın almak için iletişime geçebilirsiniz.

Akustik Difüzör Hakkında Ayrıntılı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.