Akustik Kumaş

Gürültü kirliliği, pek çok ortamda seslerin net bir şekilde ayırt edilmeme sorununa neden olur. Bu durumda istenen verim elde edilemeyebilir. Özellikle de ses kayıt stüdyolarında ya da tiyatro salonlarında bu durumun sonuçları çok net belli olmaktadır. Bu soruna çözüm olarak geliştirilen ürünlerden birisi ise, akustik kumaştır.

Akustik kumaş, hacim akustiği sağlamak istenen her ortamda kullanılabilir. Ofis, bar, ses kayıt stüdyosu ve bunun gibi pek çok kapalı mekanda, akustik kumaş kullanılabilir. Masa örtüsü, panel kaplama ya da duvar kaplama gibi seçenekleri sayesinde akustik kumaş, işlevsel ve dekoratif bir görünüm de sunmaktadır. Bu nedenle istenilen her türlü ortamda tercih edilebilir.

Akustik Kumaş Nedir?

Yukarıdaki mekanlara göre akustik kumaş, farklı ihtiyaçlar doğrultusunda kullanılmaktadır. Örneğin cafelerde müşteriler rahatsız olmasın diye kullanılan akustik kumaş, çağrı merkezlerinde ise seslerin birbirine karışmaması için kullanılır.

Akustik kumaş, özellikle de akustik panellerde kaplama olarak kullanılmaktadır. Bu sayede hem dekoratif kullanıma uygundur hem de ses yalıtım özelliği sunmaktadır. Akustik kumaş kullanımı sayesinde, oda içerisinde eksik kalan unsurları da tamamlayabilirsiniz. Bu sayede tamamen akustik bir ortam inşa edebilirsiniz. Akustik kumaş kullanımı, ortamdaki yankıyı emerek rezonans oluşumunu engellemektedir.

Akustik Kumaş Renk Seçenekleri

Akustik kumaş, geniş renk seçenekleri sayesinde istenilen renkte alınabilir. Hammaddesi reçine liflerinden üretilen akustik kumaş, doğadan üretildiği için tamamen saf bir malzemedir. Bu sayede akustik ses düzenlemede istenilen değer elde edilmektedir.

Akustik kumaş fiyatları, kumaşın kalitesine göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle ürünleri inceleyerek fiyat seçeneklerini değerlendirmek mümkündür. Akustik kumaş fiyatları konusunda uygun seçenekler arıyorsanız, web sitemizde yer alan ürünleri incelemenizi tavsiye ederiz. Akustik kumaş, aşağıdaki özellikleri sayesinde fiyatına değer ürünlerden birisidir;

  • Akustik kumaş, sesi absorbe eder.
  • Antibakteriyel özelliği sayesinde çevre dostudur.
  • Yangına dayanıklıdır.
  • Geniş renk seçeneklerine sahiptir.
  • Dekorasyon amaçlı kullanılabilir.

Akustik laminasyonlu ses yalıtım kumaşın temeldeki ham maddesi ise reçine lifleri olup doğadan karşılanmaktadır. Dolayısıyla diğer yalıtım malzemelerinde görülen kanserojen, bakteriyel gibi riskler söz konusu değildir. Akustik ses düzenlemede kullanılan malzemeler arasında en çok tercih edilen akustik ses yalıtım ürünüdür.

Kullanıldığı mekanda dekoratif görüntüsünün yanı sıra akustiği düzenler yankılanmayı önler ses karışıklığı problemlerini ortadan kaldırır.

Akustik Panel Hakkında Ayrıntılı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.