Akustik Paravan

Seslerin kalabalıklaştığı ve birbirine karıştığı ortamlarda, sesin netliği de azalır. Bu durumda büyük bir belirsizlik oluşur. Akustik paravan modelleri ise, sesi emerek yayılmasını engeller. Bu sayede aynı oda içerisinde çalışan personeller, birbirlerinin sesinden etkilenmemiş olur. İyi bir akustik denge yakalamak adına tercih edilen akustik paravan, pek çok farklı renk ve boyut seçeneği de sunmaktadır. Bu nedenle günümüz ofislerinde sıklıkla tercih edilmektedir.

Akustik paravan, alüminyum çerçevelerden imal edilebilmektedir. Bu çerçeveler, isteğe bağlı olarak boyama yapılabilir. Hazır ölçüleri bulunduğu gibi, özel ölçülerde akustik paravan siparişi de verilebilmektedir. Bu nedenle geniş bir alanda çözüm sunabilmektedir. Dekoratif bir görünüm sunan akustik paravanlar, istenilen renkte üretilmektedir.

Akustik Paravan Özellikleri

Akustik paravan satın almak isteyenler, ihtiyaca göre farklı akustik paravan modellerinden faydalanabilir. En sık tercih edilen akustik paravan modelleri şunlardır;

 • Tekerlekli akustik paravan
 • Akustik kumaş kaplı paravan
 • Keçe kaplı akustik paravan
 • Masa bölücü ses yalıtımlı paravan

Bu seçenekler sayesinde, farklı amaçlar doğrultusunda akustik paravan kullanabilirsiniz. Dilerseniz tekerlekli akustik paravan sayesinde paravanı hareket ettirebilir ya da monte ederek sabit bir şekilde kullanabilirsiniz. Alüminyum profil akustik paravan modelleri, istenilen renge boyanabilir. Bu sayede ortama uyum sağlayan renklerle birlikte akustik paravan görsel anlamda sırıtmayacaktır. Dekoratif akustik paravan tercihi, hem işlevsel hem de görsel anlamda odaya büyük bir değer katacaktır.

Akustik Paravan Kullanım Alanları

Bu alanlara ek olarak, dilediğiniz yerde gürültüyü absorbe etmesi için akustik paravan kullanabilirsiniz. Kumaş kaplamalı akustik paravanlar, renklerin gücüyle sessizliğin verdiği huzuru bir arada barındırmaktadır.

Akustik paravan fiyatları, özel ölçülerde üretildiği taktirde farklı fiyat aralıkları sunmaktadır. Bu nedenle dilediğiniz ölçüde akustik paravan siparişi verirken fiyat teklifi alabilirsiniz. Alacağınız fiyat teklifine göre dilerseniz akustik paravan ölçülerinde değişiklik yapabilirsiniz. Bu sayede daha geniş akustik paravan ölçülerine daha uygun fiyatlardan sahip olabilirsiniz.

Akustik Paravan Teknik Özellikleri

 1. Kalınlık : 30mm’den 100 mm’ye kadar
 2. Ebat : Yükseklik max. 180cm olacak şekilde üretilebilir.
 3. Renk : Akustik Kumaş Kartelasıyla Sınırlı
 4. İç Malzeme : Taşyünü, Akustik Sünger ve Basotect Dolgulu
 5. Uygulama : Malzemeler herhangi bir yere monte edilebilir veya sabit bir şekilde kullanılabilir.
 6. Akustik : NRC değeri 0.80-0.85 aralığındadır.
 7. Kenar Detayı : Demir karkas görünüm ( istenen renkte boyanabilir) ve alüminyum profil ile çerçevelendirilmiş kumaş kaplama
 8. İstenirse ayaklarda tekerlek kullanılabilir.

Gürültünün yoğun olduğu mekanlarda, alanları istenildiği şekilde bölümlendirmede kullanılan, dekoratiflik ve ses akustiği sağlayan modüler paravanlar, farklı renk alternatifleriyle benzersiz çözümler sunmaktadır.

Dekoratif bir şekilde kullanılan akustik paravanlar bölme duvar gibi de düşünülebilir. Maksimum belirli bir yüksekliğe kadar yapılmasının sebebi ayakta sabit kalması gerektiğindendir. Ofislerinize farklı bir görünüme neden olmadan uyum sağlar ve eşyalarınıza uygun bir şekilde üretilip dekor edilebilir. Genel olarak ofislerde ve çağrı merkezlerinde kullanılır.

Akustik Paravan Hakkında Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.