Akustik Panel

Ses kirliliği, özellikle de kapalı mekanlarda insanları rahatsız eden bir durumdur. Ses kayıt odaları, sinema salonları ve kongre merkezleri gibi yerler ise sessizliğin sağlanması gereken yerlerdir. Bu tür yerlerde, eko oluşumunun engellenmesi ve sesin net duyulması sağlanmalıdır. Çözüm ise akustik panel kullanımından geçmektedir. Özellikle de dekoratif akustik paneller, hem şık bir görünüm hem de seslerin net bir şekilde anlaşılmasını sağlar.

Akustik panel, içerisindeki yalıtım malzemeleri nedeniyle sesin net duyulmasına imkan sağlayan panellerdir. Bu sayede sesin tavana ya da duvara çarparak yankı oluşturmasını engeller. Pek çok farklı malzemeden üretildiği için geniş bir kullanım imkanı sunan akustik panel, gürültüyü de soğurmaktadır. Bu sayede ses kirliliğinin engellenmesi adına büyük bir etki yaratmaktadır.

Akustik panel, genel olarak her türlü mekanda kullanılmaktadır. En çok kullanılan yerler arasında; cafe, müzik odası, ses stüdyoları, radyo ve televizyon stüdyoları ve bateri odası gibi yerler bulunmaktadır. Bu tarz yerlerde kullanılan akustik panel, ortamdaki gürültüyü emer ve ses kirliliğini engeller. Bu nedenle geniş bir alanda kullanım imkanı sunmaktadır.

Akustik Panel Kullanım Alanları

Geniş ortamlarda yayılan ses, yankı yaparak netliği de bozmaktadır. Özellikle de büyük salonlarda bu durumun yarattığı rahatsızlık net bir şekilde belli olmaktadır. Akustik panel kullanımı sayesinde, geniş alanlarda bile sesin yankı yapması engellenmektedir. Bu nedenle AVM ve benzeri geniş yapılarda da rahatlıkla kullanılmaktadır.

Akustik paneller, kumaş kaplama işlemi sayesinde daha etkili bir işlev sunmaktadır. Bu nedenle genellikle kumaş kaplı akustik paneller tercih edilmektedir. Özellikle de kumaşın kolay temizlenebilir yapıda olması, kumaş kaplı akustik panel kullanımını yaygınlaştırmaktadır.

Akustik panellerin kumaş kaplı olarak satın alınmasının diğer nedenleri ise şunlardır;

  • Yangına karşı dayanıklı bir üründür.
  • Nem ya da kirden etkilenmez.
  • Yüksek akustik performans sunar.

Akustik Ofis Panel Sistemleri

Akustik Ofis Ekranları, gürültülü açık ofis alanlarına mahremiyet sağlamaya yardımcı olan şık ve pratik bir tasarıma sahiptir. Bağımsız ofis ekranlarından masaüstü ekranlarına kadar birçok seçenek mevcuttur ve her biri ortamdaki ofis gürültüsünü emmeye yardımcı olmak için akustik sünger ve camyünü içerir. Tüm Albayrak Akustik Ofis Panelleri çevreye kurulduktan sonra mümkün olduğunca etkili olmalarını sağlamak için yüksek kaliteli malzemeler kullanılarak tasarlanmış ve üretilmiştir.

Panele akustik malzeme ekleyerek, Albayrak Akustik Ofis Bölücü Panelleri ofisler, okullar ve hatta resepsiyonlar gibi gürültülü ve yoğun ortamlarda kullanıma uygundur. Paravan içinde kullanılan ses emici sünger, ses dalgalarını etkisiz hale getirmeye yardımcı olarak çalışır, böylece odadaki genel ses seviyelerini azaltır ve içeride çalışanlar için daha fazla mahremiyet duygusu yaratır. Hem bağımsız hem de masaüstü ofis ekranları mevcut olduğundan, hem açık ortamlara hem de masa düzenlemelerine uyarlanabilirler.

Kumaş kaplı akustik panel, farklı renklerin ve desenlerin uygulanmasıyla dekoratif bir görüntü sunmaktadır. Böylece hem ses yalıtımı sağlanır hem de duvarlar tamamen dekoratif bir görünüme sahip olabilir.

Akustik Panel Hakkında Ayrıntılı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.