Bakır Oluk

Çatılarda kullanılan farklı materyallerden üretilen birçok oluk türü bulunur. Oluk olarak kullanılan malzemeler yağmur suyunun atılması sırasında toplama ve tahliye işlemlerinde görev yapar. Bakır oluk olarak adlandırılan ürünler de bunlar arasında yer alır.

Dayanıklı bir malzeme olmasının yanı sıra bu ürünler yekpare olmadıkları için ölçülere göre imal edilmeleri gerekir. Montaj işlemleri sırasında lehim ve kaynaktan yararlanılan bu oluklar uzun ömürlü olmalarının yanı sura estetik açıdan da beğenilir.

Bakır Olukların Genel Özellikleri

Yağmur suları binaların dış cephesine zarar verici etkiye sahip olur. Bundan dolayı da çatılarda birikme yapması istenmez. Çatılara kurulan oluklar sayesinde yağmur sularının binadan uzaklaştırılması mümkün olur. Tahliye işleminde kullanılacak oluklar tercih edilirken de binanın ihtiyaçlarına ve kişisel tercihlere bağlı olarak oluk seçimi yapılabilir.

Bakır oluklar maliyet açısından diğer oluk türlerine göre daha maliyetli olabilmektedir. Bu malzemelerin ağır olması da önemli özellikleri arasında yer alırken çok yüksek binalar için taşınma sorunu oluşturabilir. Dayanıklı ve uzun ömürlü bir malzeme olması önemli avantajları arasında yer alırken bakır oluklar ayrıca estetik açıdan da beğenilen bir malzemeden üretilirler.

Bakır oluklarla ilgili bir diğer avantaj ise tamirat işlemi gerekli olduğunda bunun yapılabilmesidir. Delinme gibi problemlerde lehim yapılması mümkün olurken bozulan bölümlerin yeni parçalarla değiştirilmesi de mümkün olmaktadır. Kaliteli bir malzeme olması nedeni ile bakır oluklar tercih edilen ürünler arasında yer alır.

Bakır Oluklar Hakkında Ayrıntılı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.