Çelik Çatı

Çatı sistemleri söz konusu olduğunda her daim popüler bir seçim varsa o da çelik çatılar. Bunun nedeni oldukça basit. Çünkü çelik çatı modelleri, çevre dostu olmaları ve yüksek dayanıklılık sunmaları ile fark yaratıyor. Bu yüzden de ev ve iş yeri gibi pek çok yapı için çelik üretim çatılar tercih edilir.

Depreme dayanıklıdır ve izolasyon çalışmaları ile birebir uyum özelliğine sahiptir. Profesyonel ekiplerimiz, kısa zamanda istediğiniz çelik çatı seçeneklerini kolaylıkla hazırlayabilmektedir. Kiremit, membran ve diğer çatı işlemleri ile uyumlu olduğu için, çatı tasarım kategorisinde her zaman için tercih edilmektedir. Çeliğin dayanıklı özelliğini yapısal özelliklerle birleştiren firmamız, uzun yıllar sorun çıkarmayacak dayanıklı çatı sistemi sunmaktadır.

Çelik Çatıların Avantajları Nelerdir?

Çelik çatı tercih etmek birçok avantajı beraberinde getirir. Bunlardan en önemlilerini şöyle sıralayabiliriz:

Uzun ömürlü kullanım: Çelik çatılar, gerekli bakım yapıldığında 40 ila 60 yıla kadar dayanabilir. Sert rüzgarlara karşı son derece dayanıklı olan bu çatı sistemleri, aynı zamanda korozyona ve yangın durumuna da direnç gösterir. Çeşitli faktörlere karşı dayanıklılık sunan çelik çatılar, uzun ömürlü kullanım imkanı vadeder.

Verimli kullanım: Çelik çatı modelleri, diğer birçok çatı sistemine göre daha az ısı emer. Bu özellik, klimanızı yazın daha az kullanmanızı ve kışın ise evinizin daha kolay ısınmasını mümkün kılar. Çelik çatılar soğuk havalarda yalıtkan görevi görür ve evinizin ısı derecesi korunur. Tüm bunlar enerji maliyetlerinizin azalması anlamına gelir.

Daha sağlıklı ve güvenli: Çelik çatıların popüler olma nedenlerinden biri de sağlıklı ve güvenli olmalarıdır. Nemi hapseden bu sistemler, küf oluşumunun önüne geçer. Ayrıca çelik çatılar geri dönüştürülebilir ve yeniden kullanıma izin verir. Çelik çatıların eviniz için çevre dostu bir seçim olduğunu da söyleyebiliriz.

Çelik Çatı Kullanım Alanları Nerelerdir?

Kullanım kategorisinde birinci sınıf kullanım seçeneğine sahip olan bu ürünler, çelik olduğu için paslanmaz. Sök-tak sistemi ile montajlanabilen bu ürünler taşınabilir ve değiştirilebilir. Çelik iskeletli prefabrik evlerde uygulanan bu ürünler, betonarme inşaat çalışmalarında da tercih edilebilmektedir. Profesyonel kullanım özelliğine sahip bu ürünlerde, aradığınız bütün etkili özellikler bir aradadır.

Çelik çatılar, kullanışlı ve hem yapımı sırasında maddi olarak hem de daha az iş gücü gerektiren bir üründür. Çelik çatı avantajları arasında ayrıca bunları da rahatlıkla sayabiliriz. Yapı malzemelerinin yapımı sırasında ne kadar az maliyet harcanıp, sonuç ne kadar etkili olursa o kadar doğal olarak tercih edilmeye başlanır. Çelik çatılarda bu yüzden başta aşağıdaki alanlar olmak üzere birçok alanda kullanılabilmektedir. Bu alanlar;

  • Endüstriyel sektörde
  • Fabrika ve imalathane binalarında
  • Hangar ve depolarda
  • Tarımsal ürün saklanmasında
  • Askeri depolarda
  • Hayvansal barınaklarda ve ahırlarda
  • Atölye ve otomobil tamirhanesinde
  • Voleybol, tenis ve spor Tesislerinde
  • Perakende mağazalarda

Çelik çatı kısa sürede montajı yapılan ve bu yüzden de kullanıldığı yapılarda zamandan da tasarruf sağlayan bir üründür. Yapıların kısa sürede tamamlanıp, aynı zamanda da her türlü dış etmene dayanıklı hale gelmesini sağlar.

Çelik Çatı Hakkında Ayrıntılı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.