Çinko Oluk

Oluklar binaları yağmur sularına karşı koruyucu özellikleri ile öne çıkan malzemelerdir. Çinko oluk olarak adlandırılan ürünler de çinkodan üretilirler. Çinko malzemesi kullanıldığında bazı avantajlardan söz etmek gerekirken bakım gerektirmemesi ve uzun ömürlü olması ilk akla gelenler arasında yer alır.

Çinko oluklarda paslanma ya da çürüme etkileri görülmezken farklı malzemelerden üretilen oluklar için bunu söylemek çok kolay olmamaktadır. Üretim malzemesine bakıldığında bir oluk için kullanım ömrünün yanı sıra dayanıklılığı hakkında da fikir yürütülebilmesi mümkün olur. Bu açıdan değerlendirildiğinde çinko oluklar uzun yıllar kullanıma müsait ürünlerdir.

Çinko Çatı Oluğunun Özellikleri

Çinko olukların metal alaşımlar içermesi paslanma karşıtı bir durum olduğundan bu oluk türleri sıklıkla tercih edilir. Bu malzemelerin önemli özellikleri arasında doğa dostu olmaları yer alırken geri dönüştürülmeye müsait olması avantajları arasında yer alır.

Çatılarda kullanılan oluklar farklı pek çok malzemeden üretilebilir. Binanın özellikleri ve maliyet hesaplamalarına bağlı olarak da tercih edilebilecek birçok oluk türü bulunur. Ekonomik ürünlerin yanı sıra pahalı ürünlerde kişisel tercihlere bağlı olarak seçilebilir.

Bunun yanı sıra çinko oluklar tüm yapı malzemeleri ile uyum içinde olması ile dikkat çeker. Çinko oluklar bakım gerektirmeyen yapısı ve şık görünümü ile de tercih edilen oluk çeşitleri arasında yer alır. Bu tür oluklar tadilat gerekli olduğunda tamire uygun malzemelerden üretilmişlerdir. Görüntü olarak da şık bir etkiye sahip olan çinko oluklar tercih edilen ürünler arasında yer alır.

Çinko Oluklar Hakkında Ayrıntılı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.