Eksiz Oluk

Oluk olarak adlandırılan malzemeler binalarda yağmur sularının toplanarak tahliye edilmesine yaramaktadır. Bunun yanı sıra kar suları da binalar açısından önemli bir problemdir. Çeşitli malzemelerden üretilen bu oluklar arasında eksiz oluk da yer alır.

Eksiz oluklar dayanıklı olmaları ile dikkat çekmektedir. Problemsiz ürünler arasında yer almaları en belirgin özellikleri arasında yer alan eksiz olukların dekoratif bir görüntüsü bulunur. Bu tür oluklar aynı zamanda binalar ile bütünlük arz eder.

Eksiz Çatı Oluğunun Özellikleri

Binalarda estetik bir görüntü yakalanmak istendiğinde tercih edilebilecek oluk türlerinden biri de eksiz oluklardır. Eksiz oluklar farklı malzemelerden üretilebilirken bunlar arasında çinko, bakır ya da plastik gibi geniş bir seçenek bulunur.

Fiyatları tercih edilecek malzemeler belirlediğinden eksiz oluklar söz konusu olduğunda seçilecek malzemeye bağlı olarak ücretlendirme yapılmaktadır. Kullanılacak malzeme miktarı ve türü fiyatlandırma aşamasında önemli hale gelirken her malzemenin dayanıklılık ya da tamir edilebilme özelliği de farklı olur.

Oluklar aracılığı ile binaların yağmur sularından zarar görmesi engellenir. Ayrıca yağmur sularının dışında kar suları da binalara zarar verebilme özelliği taşır. Binaların dış cephesinde yer alan sıva ya da boya gibi uygulamalar sudan etkilenebilme özelliğine sahiptir.

Oluklar yağmur ve kar suları tahliye edileceği zaman önemli görevler üstlenir. Bundan dolayı da binaların dış cephelerinde kullanılacak oluk türü seçilirken dikkatli bir yaklaşıma gerek duyulur. Binanın ihtiyaçları ve kişisel tercihler de seçilecek oluk türünü belirlerken önemli hale gelir.

Eksiz Oluklar Hakkında Ayrıntılı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.