Galvaniz Oluk

Binaların dış cephesinde zarar oluşmaması için oluk sistemleri kullanılır. Oluklar yağmur ve kar sularının toplanarak tahliye edilmesi için gerekli olan sistemlerdir. Farklı malzemelerden üretilebilen oluklarda buna bağlı olarak maliyetler değişir Galvaniz Oluk olarak adlandırılan ürünler de düşük maliyetli seçenekler arasında yer alır.

Binalarda bulunan sıva ve boya dış cephede yağmur ve kar suyundan en fazla etkilenen bölümlerdir. Bundan dolayı da binaların çatılarına olukların yerleştirilmesi zorunludur. Bu sayede bina açısından koruyucu bir sistem inşa edilmiş olur.

Ev, apartman ya da iş yeri söz konusu olduğunda tüm binaların dış cephelerinde kullanılmak üzere oluk üretimi yapılır. Bu tür ürünler farklı malzemelerden üretilebilirken her malzeme için değişik özelliklerden söz etmek gerekir.

Galvaniz Ekli ve Eksiz Çatı Olukları

Dayanıklılık ya da tamir edilmeleri söz konusu olduğunda malzemeden malzemeye de farklılık söz konusu olur. Galvaniz, malzeme olarak aşınma ve paslanmaya karşı dayanıklıdır. Yük taşıma kapasitesi bakımından da istenilen ölçülerde olan bu malzemeler genellikle tercih edilir.

Galvaniz oluklar her tür çatı sistemine rahatlıkla uygulanabilir. Bu tür oluklar kar ve buzlanma nedeni ile oluşabilecek yükler karşısında da dayanıklı olarak üretilirler. Bu sebeplerle de sıklıkla tercih edilmeleri söz konusu olur. Galvaniz oluklar özel lehim yöntemleri uygulanarak monte edilirler. Dayanıklı ürünler olmaları en belirgin özellikleri arasında yer alırken binalarla bütünlük gösterirler. Eksiz oluk sistemleri olarak bilinmeleri de önemli bir özellikleridir.

Galvaniz Oluklar Hakkında Ayrıntılı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.