Gizli Oluk

Gizli oluk olarak adlandırılan oluk sistemleri çatı saçaklarında görünmeyecek şekilde monte edilir. Bu tür oluklar sayesinde yağmur ve kar suları tahliye edilerek binanın korunması sağlanır. Binaların dış cepheleri suya bağlı olarak zarar görebilmektedir.

Bu durumda da yağmur sularının ve kar sularının tahliye edilmesi zorunlu olur. Özellikle kış mevsimlerinde bu tür problemler daha fazla öne çıkarken binaların zarar görmemesi için bazı uygulamaların yapılması zorunlu olmaktadır. Çatılara uygulanan oluk sistemleri de bu sebeplerle tercih edilir.

Gizli Oluk Kullanım Alanları

Oluklar farklı birçok malzemeden üretilebilir. Üretim yapılacak malzemeye bağlı olarak da fiyatları ya da dayanıklılıkları değişir. Ayrıca olukların üretileceği malzemeler nedeni ile tamir edilip edilememeleri de belirlenir. Oluklar dış cepheye estetik olarak da görsel bir değer katar. Bu sebeplerle kullanılacak malzemeler sayesinde şık bir görüntü yakalamak söz konusu olabilir. Malzeme kalitesinin iyi olması olukların uzun ömürlü olması ile sonuçlanır.

Bakır, çinko ya da galvaniz gibi malzemelerden üretilebilen oluk sistemleri ile yağmur ve kar suları binadan uzaklaştırılır. Ayrıca olukların yük taşıma kapasiteleri de önemlidir. Kar suları ya da buzlanma sebebi ile olukların belli bir yükü taşıyabilir olmaları önemlidir. Gizli oluklar binaya dışarıdan bakıldığında görünmemektedir. Bu tür oluklar söz konusu olduğunda daha az bir bakıma gereksinim duydukları görülür. Ayrıca onarım ihtiyacı da çok fazla olmamaktadır. Bundan dolayı da avantajlı ürünler arasında kabul edilirler.

Gizli Oluklar Hakkında Ayrıntılı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.