Hareketli Tente

Tente olarak adlandırılan malzemeler genellikle yapıların dış cephesine monte edilen ve yağmur, güneş gibi etkenleri bertaraf etmek için kullanılan malzemelerdir. Dükkanların ön cephesine inşa edildiklerinde güneş gibi etkilerden vitrindeki ürünleri korumaya yararlar.

Hareketli tenteler farklı biçimlerde üretilir. Genellikle güneşten korunmak için tercih edilen tenteler çeşitli malzemelerden üretilir. Bez ya da su geçirmez malzemeler kullanılarak imal edilen tentelerden sıklıkla yararlanıldığı görülür. İstenilen ölçülere göre yapılabilen bu malzemelerde farklı kaplama seçenekleri tercih edilebilir. Katlanır kollu tenteler balkon ya da teraslarda kullanılabileceği gibi dükkanların ön cephesi için de tercih edilir. Bunun yanı sıra eğimi istenilen şekilde ayarlanabilen tenteler de bulunur.

Tente türleri söz konusu olduğunda körüklü tentelerden de söz etmek gerekir. Körüklü tenteler sayesinde yandan gelen güneş ışınlarının önüne geçilebilmesi söz konusu olur. Bahçelerde kullanılan tentelere spot ışıkları eklenebilmektedir. Bu sayede tentenin ışıklı bir görüntüye kavuşması söz konusu olur. Bazı tenteler sabit kalma özelliğine sahiptir.

Bu tür tentelerin açılıp kapanması mümkün olmadığından sabit tente olarak adlandırılırlar. Elle açılıp kapanabilen tentelerin manuel olarak isimlendirildiği görülürken teknolojik gelişmeler doğrultusunda bazı tentelerin motorlu olarak üretilmesi de mümkündür. Tente montajı sırasında dikkat edilmesi gerekenler olurken bu ürünlerin güneşi engelleyici yönde olmasına dikkat edilmelidir. Tente kumaşı da bu aşamada önemli olurken doğru bir seçim yapılması tentenin hem uzun ömürlü olması hem de estetik anlamda güzel görünmesi için önerilir.

Hareketli Tenteler Hakkında Ayrıntılı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.