Panel Çatı

Panel çatı sistemleri, bir dış hava bariyeri ve dahili buhar bariyeri görevi gören metal kaplamalar arasına sıkıştırılmış yalıtım materyali içerir. Bu yüzden de yüksek performans ve verimlilik sunar.

Panel çatılar tipik olarak bir çelik kompozitten yapılır. Bazı sistemler ayrıca harici tek katlı bir membran içerir. Kaliteli panel çatılar solar PV sistemlerle problemsiz bir şekilde entegre olacak şekilde tasarlanmıştır. Yalıtımlı panel sistemleri her türlü proje için uygun maliyetli bir çözüm olabilir.

Güvenilir ve Uzun Ömürlü Kullanım

Yüksek ısıl performansları ve hava geçirmezlikleri, panel çatıların öne çıkan özelliğidir. Aynı zamanda az bakımla bir binanın enerji maliyetlerini azaltabilir. Ayrıca üstün yangın koruması ve termal performans sağlayan kurulumu kolay, az bakım gerektiren bir çatı kaplama çözümü sunar.

Panel Çatı Nerelerde Kullanılır?

Panel çatı, okul ve depolardan kurum binalarına kadar çok çeşitli bina tiplerinde kullanılabilir. Yalıtımlı çatı paneli sistemleri çok çeşitli avantajları beraberinde getirir. Tesis dışı üretim süreci, daha doğru spesifikasyonlar sağlarken, diğer yandan atıkları azaltır, yapısal ve yangın performansı ve basitleştirilmiş detaylandırma vadeder.

Bununla beraber, daha verimli bir yapıya izin vererek, inşaatların daha hızlı hava geçirmez hale getirilmesini mümkün kılar. Binanın hem enerji performansını hem de genel estetiğini daha da iyileştirebilen entegre sistemler de panel çatı ile mevcut olmaktadır.

Sandviç panel; ortasında poliüretan, eps dolgu, taş yünü gibi ısı yalıtım dolgu malzemesi bulunan her iki yüzeyinde sac veya alüminyum olan çatı, cephe veya soğuk oda malzemesidir. Binaların dış cephesini ve çatısını kaplayarak, ısı yalıtımı sağlayan dolgu panelleri Sandviç panel olarak isimlendirilir. Yangına karşı güvenirliği, Su geçirmeyen özelliği ve ısı yalıtımına sağladığı katkı ile güvenle kullanılır.

Sandviç panellerde kullanılan alt ve üst yüzey ürünün tipine göre boyalı galvaniz sac, alüminyum, kraft kağıdı veya PVC membran olabilmektedir. Yapıların dış kabuğu ısı ve su izolasyonlu olarak estetik bir şekilde çözülmüş olur. Yangın emniyetinin yanı sıra, yüksek ses ve ısı izolasyonu da sağlayan paneller, çevreye zararlı madde içermemektedir.

Panel Çatı Hakkında Ayrıntılı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.