Titanyum Oluk

Çatılarda yer alan oluklar binalarda yağmur sularına bağlı olarak ortaya çıkan atık suların tahliyesine yarar. Çatı oluklarının çeşitli görevleri bulunurken bu malzemelerin en önemli vazifesi binayı suya karşı korumaktır. Titanyum olukta bu tür bir koruyucu üründür.

Binanın yapısına bağlı olarak ve coğrafi şartlar da dikkate alındığında kullanılacak oluk malzemesinin belirlenirken bir ön çalışma yapılması gerekir. Çatı olukları yağmur sularını toplamaya yarar ayrıca bu suların binaya zarar vermesini engelleyici görevler üstlenirler.

Titanyum Çatı Oluk Sistemleri

Çatı oluk çeşitleri söz konusu olduğunda farklı malzemelerden bu ürünlerin elde edilmesi mümkün olur. Çatının hacmine ve eğimine bağlı olarak kullanılan çatı oluklarının farklı türde malzemelerden yapılması ihtiyaçlarla bağlantılı bir durumdur. Kullanılacak malzemelerin hava koşulları ile uyumlu olmasının yanı sıra dayanıklılığı da önemli bir kriterdir. Çatı olukları tercih edileceği zaman taleplere uygun birçok seçenekle karşılaşılması mümkün
olur.

Bundan dolayı da çatı oluğu seçimi yapılırken titanyum oluklardan da söz etmek gerekir. Bu tür oluklar yap sat türünde çalışma yapan müteahhitler tarafından tercih edilen ürünlerdir. Farklı malzemelerden üretilen oluklarla kıyaslandıklarında biraz daha dayanıksız olan bu ürünlerin sac malzemelerden yapıldığı görülmektedir.

Maliyet açısından uygun bir ürün olması tercih edilme nedenleri arasında yer alır. Ağırlık yönünden ele alındığında da hafif kabul edilebilecek bir yapıya sahip olmaları ile dikkat çeken bu oluklarla ilgili olarak montaj yerlerinde oluşacak arızlarda onarım yapılması mümkün olmamaktadır.

Titanyum Oluklar Hakkında Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.