Tonoz Çatı

Tonoz çatı sistemleri, uzun senelerden bu yana tercih edilen bir çatı örtü tekniğidir. Tonoz çatılar ahşap, çelik ya da betonarme sistemlerin yarı silindir biçiminde tasarlanmaları ve sonrasında üzerinin tonoza uyan şekilde kaplanması işlemiyle elde edilir.

Tonoz Çatı ile Estetik Bir Görünüm

Tonoz kelime olarak tavan ya da çatı ile bir alan sağlamak amacıyla kullanılan ve üçüncü boyuta dönüştürülmüş kemerli bir form anlamına gelir. Tonoz çatı, tavanın altında ve duvarların üzerinde bulunan kendini destekleyen bir kemer ile karakterizedir.

Tonozlu çatı herhangi bir mekâna ihtişam ve tasarım havası kattığı için her daim popülerliğini koruyor. Tonoz çatı ile inşa edilen yapılar daha büyük ve ilgi çekici görünüyor. Ayrıca tonoz çatılar, gün ışığının bina içine girmesine de izin veriyor. Bununla beraber, sıcak hava yükseldiği için tonozlu tavanlar havadar bir serinlik yaratmaya yardımcı olabilir.

Tonoz Çatı Nerelerde Kullanılır?

Hemen hemen eğimli bir çatı dizaynına sahip her bina, tonoz çatı sistemlerini destekleyebilir. Yeterli alan olduğu sürece, tonoz çatı inşa etmeniz mümkündür. Yüksek tonozlar daha dik çatı eğimleri gerektirirken, daha sığ tonozlar yalnızca daha düşük eğimli çatılar tarafından barındırılabilir.

Tonoz çatılar mülkünüzün değerini önemli ölçüde artırabilir. Tonoz çatı daha büyük pencerelerin inşa edilmesini sağlar ve bu da odaya daha fazla doğal ışığın girmesini kolaylaştırır.

Yaz aylarında, artan gün ışığı saatleri ile birleşen geniş pencereler, yapay aydınlatmaya çok fazla ihtiyaç duyulmadığı için daha düşük enerji kullanımı destekler.

Tonoz Çatı Hakkında Ayrıntılı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.