Veranda olarak adlandırılan yapılar sundurmanın biraz daha büyüğü olarak düşünülebilir. Yerle aynı hizada olan bu yapı birimlerinin üzerine çatı kaplanır. Yanları açık ya da kapalı olabilen verandaların çeşitli malzemelerden üretildiği görülür.

Genellikle müstakil yapılar için tercih edilen verandalar çeşitli amaçlar için kullanılabilir. Evin ön kısmında yer aldığında yalıtım vazifesi de üstlenen verandalar kapı girişlerinin yağmur ve rüzgar gibi olumsuz hava koşullarından korunması amacına da hizmet eder.

Özellikle müstakil evler açısından ek bir alan yaratması ile dikkat çeken bu yapılar aynı zamanda da ses yalıtımına da katkı sağlar. Veranda üretimi sırasında hangi amaçla daha sık kullanılacağı dikkate alınır. Yaz mevsimlerinde daha sık kullanılacak olan bir veranda ile kış mevsimlerinde kullanılan arasında yalıtım farkı ya da mimari açıdan fark olabilmektedir. Ayrıca kullanılacak malzeme türü de bu süreçte etkili olur.

Veranda olarak adlandırılan ve evin devamı niteliğinde olan parçalar evin malzemesi ile uyumlu olmalıdır. Aksi takdirde istenmeyen bir görsel etkinin oluşması kaçınılmaz olur. Bu sebeplerle de mimari tasarım süreçlerinde bu unsurlar dikkate alınır. Verandalarda çatı olması gereken parçalar arasında yer alır.

Veranda ile teras kavramlarının sık sık birbirine karıştırıldığı görülürken verandaların evin planı ile uyumlu olduğu ve bütünlük arz edebileceği görülür. Yanları açık ya da camlı olabilen verandalar sundurmadan biraz daha büyük olarak inşa edilir.

Veranda Hakkında Ayrıntılı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.